MNM Radio Interview (7.1.2010)

9. ledna 2010 v 19:59 | Emilie |  →Rozhovory
<3 Super

Kluci z Tokio Hotel, jak se máte?
Bill: Dobrý den, naprosto dobře. Právě se připravujeme na nadcházející turné.

Jaký byl pro vás rok 2009?
Bill: Vlastně to pro nás byl tvrdě pracující rok. Jako kapela jsme hodně pracovali ve studiu a nahrávali jsme hodně songů a potom vyšlo album a hodně jsme hráli živě. A teď se samozřejmě těšíme na turné v dalším roce. No takže to byl úspěšný rok a pro další rok si přejeme hodně skvělých koncertů a hezké turné a aby šlo všechno tak, jak si představujeme.

Ano, samozřejmě a jaký byl nejlepší moment z 2009? Co u tebe zůstalo?
Bill: No věřím, že nejlepší moment bylo vydání alba, protože jsme na albu opravdu dlouho pracovali a nevěděli jsme, co si lidé budou myslet. A jak budou spokojeni, jestli ho vezmou dobře. A to byl každopádně nejnapínavější moment. To se nezapomene. A celkově šlo všechno skvěle a s tímto rokem můžeme být šťastní.

Ano, všechno jde super, ale řekněte, Tokio Hotel jsou neuvěřitelně dobře prodávající produkt, ale lidi, jak to děláte tento úspěch? Co se to skrývá za tajemství za Tokio Hotel?
Tom: Věřím, že je to basistou, upřímně řečeno (směje se).

Vašim basistou. A jak to?
Tom: Dobře vypadá a má neuvěřitelně pěkný účes a dobře hraje na baskytaru (směje se).

Ano a texty vašich songů? Jsou o lásce, vzteku, bolesti, všechny zní opravdu dospěle, ale vy jste tak mladí. Jak se vám povedete napsat songy jako tyto?
Bill: No vlastně nezáleží to na tom, jak jsme staří, prostě píšeme o životě. Máme tolik starostí jako dospělí takže… A na slávu není žádný recept. Prostě musíte pracovat a potřebovat hodně štěstí, samozřejmě.

A samozřejmě poctivost. Ale máte také songy v angličtině. Je to jiný pocit zpívat v angličtině než v němčině?
Bill: Absolutně. Jsou to dvě různé verze. A potom musíte napsat song do obou jazyků a dostanete dva rozdílné songy a potom jsme se nemohli rozhodnout, kterou vybrat, tak jsme udělali obojí.

Stali jste se velmi úspěšní v jiných zemích a v Jižní Americe a všude. Tokio Hotel jsou taková obrovská revoluce. Ale vzpomínáte si stále na váš start v dobách "Durch den Monsun"?
Bill: Ano, od té doby se stalo hodně věcí. Pro nás je opravdu zábavné, vzpomenout si na tyhle časy a potom vidíte, jsme prožili v tak krátké době. Navštívili jsme tolik zemí a hráli tolik koncertů. Je nám za to dobře. Máme dobrý pocit s každým starým songem a hraním starých songů na našich koncertech. Jsme velmi hrdí a šťastní, že stále máme možnost zahajovat nové album a jet na turné.

Je tady nějaký interpret, se kterým byste rádi chtěli pracovat?
Bill: Pro nás je to opravdu těžké se rozhodnout, protože všichni čtyři posloucháme rozdílnou hudbu a potom je těžké vybrat jednoho interpreta. Ale opravdu bychom chtěli hrát se Stevenem Tylerem nebo s Aerosmith, protože je to jedna z kapela, o které si myslíme, že jsou opravdu cool a chtěli bychom s nimi pracovat.

A jsou tady nějaké plány?
Bill: Ne, žádné plány. Je to jenom náš nápad.

Ani s nějakou hip-hopovou skupinou, Tome?
Tom: No dokázal bych si to představit, ale je opravdu těžké najít interpreta, které píše dobré songy a sdílí nápady.

Teď máte obrovský počet fanoušků. Pro fanoušky to možná není tak důležité, ale většinou jsou to dívky. Máte s tím nějaký problém?
Tom: My kluci s tím samozřejmě žádný problém nemáme. Myslíme si, že je opravu skvělé, že hodně dívek přijde na náš koncert a my jsme za to šťastní.

A vaše babička? Chodí někdy na koncert nebo tak?
Tom: Naše babička? Nikdy nebyla na žádném, věřím. Naše rodina nás vždycky sleduje v německých pořadech a takových věcech.

Nějakým způsobem udržovat kontakt…
Tom: Každopádně to funguje hodně přes telefon. Není hodně času někoho navštívit, takže všechno přes telefon a když máme dny volna, jsme doma.

A Skype možná?
Tom: Jo, Georg se svou přítelkyní (směje se).
Bill: Jo, Georg se svou přítelkyní (směje se).

Oh, Georg se svou přítelkyni. To je tak hezké.
Bill: Georg je téměř celou dobu na skypu.

Ale pěkné. Máte neuvěřitelně mnoho fanoušků, ale také lidi, kteří vás opravdu nemají rádi, smějete se tomu nebo jak na to reagujete?
Bill: Dá se říct, že u nás je to zcela pěkné, že to u nás tak vždycky bylo. Protože pro nás by bylo horší, když bychom lidem byli jedno. Je vždycky dobré, když o vás lidé mají nějaké mínění. Vždycky jsou tu lidé, kteří si myslí, že jste skvělé a na drahé straně lidé, kteří vás nesnáší. Je opravdu dobré mít lidi, kteří vás nesnáší a mají o vás nějaký názor než lidi, kterým jste jedno.

Vsadím se, že všichni vaše songy tajně zpívají...
Bill (směje se): Jo, to si umím představit…

A také přijedete do Belgie, myslím, že 25. února. Co mohou belgičtí fanoušci očekávat?
Bill: No skutečně obrovskou show. Opravdu máme jedno "humanoid město", které budeme mít s sebou. A pódium, které bude jako město a přivezeme to do každého města. Bude to opravdu velká show. Právě jsme to sestavili to v Londýně a jsme skutečně rádi, že našim fanouškům nabídneme něco nového.

A teď poslední otázka? Jak dlouho stojíš před zrcadlem, jak dlouho ti trvá se připravit?
Bill: No vlastně to dlouho netrvá. Stále je to rutina. Se sprchou a vším tím okolo, to trvá tak hodinu.

Žádná kadeřnice nebo maskérka?
Bill: Ne, ne moje vlasy a všechno si dělám sám.

Ok, dobré vědět. Tom si je také děláš sám?
Tom: Ne, vlasy si sám nedělám. Jsou spletené jednou ženou.

Takže kluci, chci vám poděkovat za rozhovor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama